To takie proste!
Przedszkole nr 48 Wrocław
Strona głowna  /  Aktualności  /  Wnioski z audytu
Wnioski z audytu
data dodania: 2016-08-23 13:59:59

Wnioski z  audytu:

 

 1. W toalecie przedszkolnej używany jest papier ogólnie dostępny: 3- warstwowy  z dużą gwarancją jakości.
 2. Osoby gotujące w przedszkolnej kuchni wyrzucają odpady po warzywach
  i owocach na kompost.
 3. Nauczyciele poszczególnych grup kontaktują się z rodzicami korzystając z poczty elektronicznej prywatnych komputerów. Możliwe jest również kontaktowanie się         z rodzicami osobiście- rozmowy po przyprowadzeniu dzieci do przedszkola lub przy odbiorze, podczas zebrań z rodzicami.
 4. Z uwagi na czas letni- długi dzień ze światłem słonecznym coraz rzadziej korzystamy w salach ze światła sztucznego, kontrolujemy gaszenie światła.
 5. Niestety zdarza się jeszcze, że po wyjściu z toalety dzieci pozostawiają nie dokręcony kran z cieknącą wodą lub „zaciętą” spłuczkę. Podczas wspólnego pobytu nauczyciela z dziećmi w łazience takie sytuacje nie mają miejsca. Pozostali pracownicy kontrolują na bieżąco sprawność i funkcjonowanie  niestety starych urządzeń.
 6. Po konsultacjach związanych z zakupem zbiornika z wodą deszczową podjęto decyzję zamontowania pompy w celu pozyskiwania  wody do podlewania ogrodu przedszkolnego.
 7. Na zajęciach z dziećmi prowadzone są rozmowy nt. wody, we Wrocławiu można pić ją bezpiecznie z kranu, pod warunkiem, że  doprowadzana jest do mieszkań nowymi, nie skorodowanymi rurami.
 8. Przed przedszkolem nie znajdują się stojaki rowerowe ze względu na brak miejsca, ale mamy do dyspozycji szopę, w której są zabezpieczone hulajnogi, rowerki dziecięce     i rowery rodziców.
 9. Ponieważ przedszkole należy do Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie kładziemy duży nacisk na kulturę fizyczną, organizujemy dużo zajęć, festynów, spartakiad ruchowych, w okresie letnim rodzice przyjeżdżają po dzieci rowerami. Na 21 pracowników 3 chodzi do pracy pieszo, 6 jedzie na rowerze.
 10. Przed przedszkolem znajduje się duża liczba zaparkowanych samochodów z powodu dowożenia dzieci z odległych okolic Wrocławia.
 11. Zdarza się, że rodzice odbierają swoje i dzieci znajomych/ sąsiadów.
 12. Na terenie przedszkola nie  znajduje się oczko wodne- zbyt niebezpieczne. Po drugiej stronie obiektu przedszkolnego znajduje się skwerek i wał nad Odrą.  
 13. Na betonowej płycie przylegającej do ogrodu przedszkolnego  dzieci rysują kredą gry/ klasy, podobne rysunki wykonujemy patykiem na ziemi podczas pobytu dzieci na dworze.
 14.  W okresie wiosennym w salach na parapetach okiennych, w kącikach przyrodniczych powstały małe ogródki/ hodowle ziół, warzyw i kwiatów.


Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3